KONST / Litografier / Litografier 11654037
*
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:09:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:35:53
1
500 kr
25/2 21:18:44
2
800 kr
26/2 20:02:26
1
700 kr
26/2 20:02:26
2
800 kr (Budbetjänt)
26/2 20:04:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Édouard-Henri Avril
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 19:35:53 | 1 | 500 kr |
25/2 21:18:44 | 2 | 800 kr |
26/2 20:02:26 | 1 | 700 kr |
26/2 20:02:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:04:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28